HERBONA - O nás

O naší společnosti

chmel

Jsme ryze česká společnost, která se od roku 2009 zabývá nákupem, výkupem, zpracováním všech rostlinných produktů zejména bylin a koření z celého světa . Naše silná stránka je zejména výkup bylin od sběračů, organizací a základních škol. Dovážíme a zpracováváme byliny, koření a různé rostlinné produkty určené pro výrobu bylinných čajů a lihovarnictví. Jsme schopni zprostředkovat dovoz a dodání všech rostlinných produktů dle přání zákazníka. Pomáháme ušetřit vložené finance při realizování dovozů rostlinných produktů z celého světa. Pomoc a poradenství při dovozů rostlinných produktů.

Certifikace

Jsme držteli BIO certifikátu od kontrolní organizace KEZ o.p.s. - CZ -BIO- 001, máme také povoleno užívání Český výrobek a získali jsme značku Klasa. Dále máme zaveden systém kritických bodů HACCP.

Výroba

kytka3

Zaměřujeme se také na výrobu jedno druhových bylin, tzv. monodrog, které jsou určené přímo pro spotřebitele, zpracovatele, čajové firmy, lihovary nebo čajové obchody a čajovny. Výroba speciálních čajových směsí dle zadání zákazníka má výbornou chuť a nezapomenutelné aroma bez přidání chemických látek.

Výkup bylin

Dále provádíme výkup bylin od českých pěstitelů a sběračů za velice výhodné ceny při individuální domluvě. Dále spolupracujeme se základními školami a podporujeme výkup bylin a pomerančové kůry. Tímto navracíme způsob, jak vrátit na základní školy sběr a výuku léčivých rostlin. Pro další informace se podívejte do sekce Výkup bylin.

Zpracování bylin a koření

jahoda

Vykoupené byliny a koření zpracováváme na našich vlastních strojích tak, aby konečný zákazník - čajové firmy, lihovary a jiné potravinářské provozy mohly vyrábět a používat byliny přímo pro výrobu vlastních výrobků bez dalšího zpracování. Jsme schopni zpracovat koření a byliny na řezacích strojích, granulovat na granulačních linkách a poté namíchat dle přání zákazníka.

Provoz e-shopu

V neposlední řadě a jako novinkou naší firmy je provoz e-shopu se zdravou výživou a sypanými bylinami a vše co patří k zdravému životnímu stylu.