HERBONA - O nás

O naší společnosti

chmel

Jsme ryze česká společnost, která se od roku 2009 zabývá nákupem, výkupem, zpracováním všech rostlinných produktů zejména bylin a koření z celého světa . Naše silná stránka je zejména výkup bylin od sběračů, organizací a základních škol. Dovážíme a zpracováváme byliny, koření a různé rostlinné produkty určené pro výrobu bylinných čajů a lihovarnictví. Jsme schopni zprostředkovat dovoz a dodání všech rostlinných produktů dle přání zákazníka. Pomáháme ušetřit vložené finance při realizování dovozů rostlinných produktů z celého světa. Pomoc a poradenství při dovozů rostlinných produktů.

Certifikace

Jsme držteli BIO certifikátu od kontrolní organizace KEZ o.p.s. - CZ -BIO- 001, máme také povoleno užívání Český výrobek a získali jsme značku Klasa. Dále máme zaveden systém kritických bodů HACCP.

herbona-certifikat-haccp

Výroba

kytka3

Zaměřujeme se také na výrobu jedno druhových bylin, tzv. monodrog, které jsou určené přímo pro spotřebitele, zpracovatele, čajové firmy, lihovary nebo čajové obchody a čajovny. Výroba speciálních čajových směsí dle zadání zákazníka má výbornou chuť a nezapomenutelné aroma bez přidání chemických látek.

Výkup bylin

Dále provádíme výkup bylin od českých pěstitelů a sběračů za velice výhodné ceny při individuální domluvě. Dále spolupracujeme se základními školami a podporujeme výkup bylin a pomerančové kůry. Tímto navracíme způsob, jak vrátit na základní školy sběr a výuku léčivých rostlin. Pro další informace se podívejte do sekce Výkup bylin.

Zpracování bylin a koření

jahoda

Vykoupené byliny a koření zpracováváme na našich vlastních strojích tak, aby konečný zákazník - čajové firmy, lihovary a jiné potravinářské provozy mohly vyrábět a používat byliny přímo pro výrobu vlastních výrobků bez dalšího zpracování. Jsme schopni zpracovat koření a byliny na řezacích strojích, granulovat na granulačních linkách a poté namíchat dle přání zákazníka.

Provoz e-shopu

V neposlední řadě a jako novinkou naší firmy je provoz e-shopu se zdravou výživou a sypanými bylinami a vše co patří k zdravému životnímu stylu.